Yersinia enterocolitica O: 3 infekcje u niemowląt i dzieci, związane z przygotowaniem gospodarstw domowych do hodowli ad 6

Chociaż inni członkowie gospodarstwa domowego mogli zostać zarażeni, ale pozostali bezobjawowi, niemowlęta, które nie miały bezpośredniego kontaktu z surowymi rybkami, były jedynymi osobami w narażonych gospodarstwach domowych, które zachorowały. Te niemowlęta prawdopodobnie były narażone na infekcje ze strony opiekunów, którzy czyścili ćwiartki podczas opieki nad niemowlętami. Podobne obserwacje poczyniono w ogniskach salmonellozy z powodu skażonych żółwi i marihuany. 40, 41. W tych ogniskach często jedynymi osobami, które zachorowały, były niemowlęta z niewielkim lub żadnym bezpośrednim kontaktem ze skażonym pojazdem. Sugeruje to, że wewnątrzdomowe przenoszenie salmonelli i Y. enterocolitica O: 3 może mieć wspólny mechanizm, w którym ważną rolę odgrywa pośrednie narażenie na skażone pojazdy. Tylko 16 stanów wymaga zgłoszenia yersiniozy, a tylko 2 stany izolatów serotypu Y. enterocolitica. Nie wykazano, że wiele serotypów Y. enterocolitica i nietypowych szczepów jest ludzkimi patogenami i powszechnie występuje w środowisku.35, 42 Ponieważ tylko niektóre serotypy są znane jako patogenne, znaczenie kliniczne izolatów Y. enterocolitica nie może być interpretowane bez informacje na temat serotypów lub markerów wirulencji. Ciągły nadzór, badanie przypadków i hodowla próbek kału dla Y. enterocolitica przez laboratoria kliniczne, w połączeniu z powszechną zdolnością laboratoriów referencyjnych do serotypowania izolatów klinicznych, będą miały kluczowe znaczenie dla zrozumienia zmieniającej się epidemiologii jersiniozy w tym kraju.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Jesteśmy wdzięczni dr HH Mollaret z Międzynarodowego Centrum referencyjnego Yersinia, Instytut Pasteura, za określenie rodzajów fagowych izolatów; dr Hankowi M. Blumbergowi w celu określenia profili plazmidów; do pani Shelby Abernathy w Departamencie Zdrowia DeKalb County za pomoc epidemiologiczną; do pani Bertha Smith za pomoc przy przygotowaniu manuskryptu i demonstrację przygotowania ciałek; i do Drs. Paul Blake, John E. McGowan, Jr. i Beverly Metchock do przeglądu wcześniejszych wersji rękopisu.
Author Affiliations
Z oddziału chorób jelit, oddziału chorób bakteryjnych, centrum chorób zakaźnych, centrów kontroli chorób (LAL, GPC, NDP, RVT); Departament Pediatrii, Emory University School of Medicine (ARG); Szpital Grady Memorial (DRL, CMP); Wydział Zdrowia Publicznego, Georgia Department of Human Resources (JDS, RKS); i Departament Zdrowia Hrabstwa Fulton (RJF), wszystkie w Atlancie. Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr. Lee w CID: DBD: EDB 1-5428, Mailstop C09, Centers for Disease Control, Atlanta, GA 30333.

[więcej w: witamina c lewoskretna, olx swarzedz, wkład koronowo korzeniowy ]