Efekty samodzielnego administrowania awaryjnym środkiem antykoncepcyjnym ad 5

Zmniejszenie liczby niezamierzonych ciąż mogło być większe, gdybyśmy dali każdej kobiecie więcej niż jedną paczkę pigułek. Chociaż 135 kobiet stosowało jednorazową antykoncepcję awaryjną, tylko 74 wróciło do kliniki po kolejny pakiet. Badanie to sugeruje, że kobiety są w stanie samodzielnie podawać awaryjną antykoncepcję prawidłowo, we właściwym czasie i bez negatywnych skutków. Biorąc pod uwagę możliwość przechowywania niezbędnych tabletek w domu, większość kobiet uznała awaryjną antykoncepcję za przydatny dodatek do ich opcji antykoncepcyjnych. Chociaż wiele kobiet uważało, że powinna być dostępna bez recepty, wydaje się, że nie porzuciły one bardziej niezawodnych metod antykoncepcji na rzecz wielokrotnego stosowania antykoncepcji w nagłych wypadkach. Zwiększenie dostępności antykoncepcji awaryjnej może zmniejszyć częstość niezamierzonych ciąż.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez grant z Biura Głównego Naukowca w Szkockim Domu i Departamencie Zdrowia.
Jesteśmy wdzięczni Ann Mayo i Janet Logan za pomoc w zbieraniu danych; dr Marion Bain z Wydziału Informacji i Statystyki Szkockiej Służby Zdrowia w celu uzyskania informacji na temat kobiet utraconych w wyniku działań następczych; Dr Rob Eltonowi za pomoc w analizie statystycznej; oraz personelowi i pacjentom Dean Terrace Centre i Edinburgh Royal Infirmary za ich udział w badaniu.
Author Affiliations
Z Edinburgh Healthcare National Health Service Trust Planowanie rodziny i Well Woman Services (AG) oraz Departament Położnictwa i Ginekologii, University of Edinburgh (AG, DB) – zarówno w Edynburgu, Szkocji.
Prośba o przedruk do Dr. Glasiera z Wydziału Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu w Edynburgu, 18 Dean Terr., Edynburg EH4 1NL, Szkocja, Wielka Brytania.
[patrz też: dronedaron, klimakterium, Enteroldienogest ]
[więcej w: woda utleniona zastosowanie, woda w plucach, wole guzkowe ]